24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Братот на убиенот рибар кај Смилковско: На брат ми му ј немаше...

Братот на убиенот рибар кај Смилковско: На брат ми му ј немаше пола глава, а децата беа горени со цигари..

Translate (Eng):[gtranslate]

Во емисија Во Центар беше емитувано интервјуто со Цветан Стевковски, братот на рибарот Борче Стевковски, кој беше една од петте жртви на случајот Монструм или петкратното убиство кај Смилковското езеро.

Во интервју кое изобилува со многу емоции беа разгледувани новите сознанија, и колку се тие точни, поврзани со мотивите и нарачателите на оваа грозоморно петкратно убиство кое се случи пред девет години.

Стевковски негира дека мотивот за овој случај е земјиштето околу Смилковско езеро кое наводно било во нивна сопственост. Тоа не е точно вели тој.

РЕКЛАМА

На брат му не му се гледаше пола од главата. Беше застрелан од близина со три куршуми, вели тој.

Целото интервју можете да го погледате на следниот линк:
Извор:Во Центар

- Реклами -