4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветБЕЗДОМНИЧКА ОДБИВА ДА ОДИ ВО ЗАСОЛНИШТЕ БИДЕЈЌИ ТАМУ НЕ ГИ ПРИМААТ НЕЈЗИНИТЕ...

БЕЗДОМНИЧКА ОДБИВА ДА ОДИ ВО ЗАСОЛНИШТЕ БИДЕЈЌИ ТАМУ НЕ ГИ ПРИМААТ НЕЈЗИНИТЕ КУЧИЊА

65-годишна бездомничка минувачите секој ден ја забележуваат на улиците во Тихуана, Мексико, како се крие од дожд и студот во црна пластична кеса.

Всушност големата кеса за ѓубре е импровизирано засолниште за неа и за шесте кучиња за кои се грижи.

Луиз Марија Олмедо Белтран, позната како „Чоле“, живее на улица веќе 8 години, но и покрај тоа што животот е суров кон неа, таа се грижи за благосостојбата на своите кучиња повеќе одошто за себе.

Шокантната сцена, уловена од објективот на фотографот Омар Камарило, брзо се рашири на Интернет не само поради незамисливите услови во кои живее една постара жена, туку и како сведоштво дека оние кои најмалку имаат се најголем пример за безусловна љубов и сочувство.

Локалната полиција во повеќе наврати се обидува да ја убеди „Чоле“ да оди во прифатилиште, но таа упорно одбива одбирајќи да остане со своите верни пријатели.

Животните не се дозволени во прифатилиштето, па затоа таа избира да остане надвор, без оглед на се.

tera

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...