28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Диџеј Мац: Бидејќи ние немаме пријатели и врски, барам работа за мојата...

Диџеј Мац: Бидејќи ние немаме пријатели и врски, барам работа за мојата сестра која е магистер по меѓународно право…

Translate (Eng):[gtranslate]

Социјалните мрежи се место каде можеме да сретнеме секакви статуси, искажани емоции па дури и простор каде ќе наидеме на приказни во кои брат ќе моли за вработување на сопствената сестра со цел таа да остане дома, во државата.

Таков Фејсбук статус објави Марјан Петровски во јавноста познат како ДЈ-Мац.

Тој пишува дека неговата сестра која е магистер по меѓународно право и дипломатија со перфекно втор научен турски јазик на 37 години е невработена.

РЕКЛАМА

Марјан, во статусот додава дека би сакал неговата сестра да остане да живее во земјава и со семејството.

- Реклами -