1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаКирил Лазаров е нов селектор на Македонија

Кирил Лазаров е нов селектор на Македонија

На денешната прес-конференција Претседателот на Ракомететната Федерација на Македонија, Живко Мукаетов информираше дека на одржаната Седница на Управниот Одбор на РФМ, членовите на Управниот Одбор на РФМ едногласно го усвоиле предлогот за назначување на Кирил Лазаров за Селектор/Тренер на сениорската машка ракометна репрезентација.

На прес-конференција присуствуваше и Кирил Лазаров, кој се заблагодари на доверената поддршка од страна на РФМ и информираше дека во периодот кој претстои ќе бидат објавени и соработниците, членовите на новиот стручен штаб.

Лазаров на селекторското место го наследува Данило Брестовац кој доби отказ по неодамнешното Светско првенство во Египет.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...