9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаСветот почна да се чуди со нас: Чистењето на улиците во Тетово...

Светот почна да се чуди со нас: Чистењето на улиците во Тетово стигна и до угледниот швајцарски „Блиц“.

Чистењето на улиците во Тетово стигна и до угледниот швајцарски „Блиц“.

На видеото се гледа како вработен во ЈП за патишта како стои во задниот дел на камионот и со рачно фрла сол низ улиците на градот.

Веста за швајцарски „Блиц“ е интерсна, не затоа што успешно и со совремана технологија се справуваме со снегот, тука ја пренесува тетовската мизерија на чистење на улиците.

Инаку, иако надлежните за чистење на улиците и патиштата најавуваа дека се подготвени за првиот снег, сепак истиот вчера успеа да ги изненади и речиси да ја паралеризира целата држава.

Видеото од чистењето на снегот во Тетово кое што го пренесе и швајцарски „Блиц“ можете да го погледнете ТУКА.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...