24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Заев: Никогаш не сум рекол дека Вучиќ е националист, тие се нашите...

Заев: Никогаш не сум рекол дека Вучиќ е националист, тие се нашите најголеми пријатели..

Translate (Eng):[gtranslate]

Помошта на Србија за дел од вакцините на Фајзер ќе ги сплоти народите и ќе ја зајакне врската помеѓу Македонија и нашиот северен сосед.

Запрашан дали се уште мисли дека Александар Вучиќ е националист, премиерот на Македонија истакна дека никогаш не рекол такво нешто..

„Не сум рекол никогаш дека Вучиќ е националист. Тие ни се пријатели, покажаа солидарност и со тоа се дојде до зајакнување пријателската врска помеѓу двата народи. Ние сме братски народ, треба да си помагаме и подадената рака од Србија многу ни значи“, истакна Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -