17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Капење на -10 степени во Охридското Езеро. (Видео)

Капење на -10 степени во Охридското Езеро. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

На охриѓанецот Дарко дефинитивно би му подзавиделе и Русите. Комисијата за пренвенција на целото население препорачуваше да се посвети големо внимание на заштита на здравјето, особено носење топла повеќеслојна облека, соодветни обувки за снег и мраз и почеста консумација топли напитоци бидеќи Македонија беше зафатена со пониски температури кои ја дефинираат жолтата (алертна) фаза, но тоа не беше пречка за овој охриѓанец да се искапи и покрај препораките….

Па секоја чест за Дарко, во продолжение погледнетего видеото…

РЕКЛАМА
- Реклами -