24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЗоран Вељаноски од Охрид е добитник на автомобил во наградната игра на...

Зоран Вељаноски од Охрид е добитник на автомобил во наградната игра на Стопанска банка а.д. Битола

Зоран Вељаноски од Охрид е добитник на главната награда – автомобил марка Citroen C1 во наградната игра на Стопанска банка а.д. Битола „Вреди да се штеди“, која траеше од 16-ти октомври 2020 до 31-ви јануари 2021 година.

– Кога ја видов објавата за наградната игра веднаш одлучив да ги орочам средствата согласно условите, за да си ја пробам среќата. Често од забава учествувам и играм игри на среќа, но ова дефинитивно е најголемата награда која што ја имам добиено до сега. Среќен сум и задоволен и знам дека сигурно ќе продолжам да учествувам во ваков тип игри на среќа, но и дека ќе останам клиент на Стопанска банка а.д. Битола, вели Вељаноски, пренесе порталот ПлусИнфо.

Покрај оваа награда, беа доделени и два MacBook Air 13’’ компјутери и 3 мобилни телефони iPhone 11.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...