На свадбата требаше да му пее Марјан Коцев, а наскоро требаше да прави и крштевка за своите деца-Летај со ангелите другару наш.

Во тешка сообраќајна незгода денес почина тапанарот од Битола, Горан Јосифовски (36).

Јосифовски со патничко возило „комбе“ излетал од патот. Од СВР-Битола информираа дека возачот од здобиените повреди починал на самото место.

„Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт, а во координација со јавен обвинител телото е предадено на обдукција. Извршен е увид на местото на несреќата од увидна екипа на СВР Битола“, информираат надлежните органи

Јосифовски беше поранешен член на „Екстра бенд“. Беше сопруг и татко на две малолетни деца, и човек со чисто срце и душа..

Негови блиски велат дека Горан од неговото семејство, родителите и брат му долги години е разделен, бидејки тие живеат во Америка и Канада, а само тој со семејството живеел во Битола. Бидејки не се виделе подолго време, планирале целото семејство да се собере ова лето  во Битола па сите фамилијарно да присуствуваат на свадбата од Горан и негвата прекрасна сопруга, па така сите заедно и да направат и крштевка за своите две дечиња..

Соочуство до фамилијата Јосифовски за нивната голема загуба…

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here