11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗабава(ВИДЕО) Вандализираат гробови и се снимаат на Тик-Ток

(ВИДЕО) Вандализираат гробови и се снимаат на Тик-Ток

На социјалната мрежа Тик-Ток, која во последно време поттикна лавина бурни реакции поради разни видеа објавени од корисници од Македонија, овојпат беше објавено и видео на кое може да се види како две лица вандализираат надгробни плочи и крстови на гробиштата.

Едниот од учесниците во овој акт, во видеото вели дека бара ова видео да стигне до бројката од 500 лајкови.

Ова не е прв случај вакви видеа да кружат на оваа социјална мрежа, а се очекува реакција од надлежните министерства дали овие постапки ќе бидат санкционирани.

 

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...