23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Внукот на Џорлев: Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш...

Внукот на Џорлев: Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене… До следно видување!!!“

Translate (Eng):[gtranslate]

Внукот на Зоран Џорлев, Огнен Здравковски, е млад македонски пејач кој откако почина неговиот вујко, постојано го привлекува вниманието на јавноста со пораките кои ги објавува во негова чест.

Здравковски сега отиде чекор понатаму. Тој на раката го истетовирал виолинистот Џорлев, кој за жал прерано нè напушти уште првиот ден од годинава, како последица од Ковид-19.

РЕКЛАМА
- Реклами -