4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаВнукот на Џорлев: Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш...

Внукот на Џорлев: Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене… До следно видување!!!“

Внукот на Зоран Џорлев, Огнен Здравковски, е млад македонски пејач кој откако почина неговиот вујко, постојано го привлекува вниманието на јавноста со пораките кои ги објавува во негова чест.

Здравковски сега отиде чекор понатаму. Тој на раката го истетовирал виолинистот Џорлев, кој за жал прерано нè напушти уште првиот ден од годинава, како последица од Ковид-19.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...