19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаИсчезна пациентка од онкологија ,семејството апелира за помош

Исчезна пациентка од онкологија ,семејството апелира за помош

Скопјанка на својот фејсбук профил бара помош од граѓаните за да ја најде својата баба која според објавата, исчезнала вчера во близина на Државна болница во Скопје. Според првичните информации, жената била пациентка на Клиниката за онкологија, но заминала од кругот на болницата, по што и се губи секаква трага. Облечена во тенка блуза, тегет тренерки и розови папучи, пациентка по име Ленка Најденова (70) од Крива Паланка сега ја бара семејството.

„Денеска околу 15:00 часот баба ми е исчезната во околината на државна болница.Облечена е во сини тренерки и сина блуза,со неа нема ништо.Има 70 години,ако некој ја видел или ќе ја види ве молам исконтактирајте ме на 077 884 933/078 420 489. Споделете ве молам“, стои во објавата на социјалните мрежи.

https://www.facebook.com/magdalena.todorovska.58/posts/3821063121317167

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...