13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Пожар во затворската кујна: Изби пожар во Идризово, со повреди се здобил...

Пожар во затворската кујна: Изби пожар во Идризово, со повреди се здобил вработен во затворот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера рано наутро околу 4.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека избувнал пожар во затворската кујна во „Идризово“.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а во пожарот со повреди се здобил Ј.Б., вработен во затворот.

 

РЕКЛАМА

Тој бил пренесен во поликлиника „Ченто“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот.

- Реклами -