17.4 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Приведено 17 годишно момче од Чаир: Се обидел да го нападне неговиот...

Приведено 17 годишно момче од Чаир: Се обидел да го нападне неговиот 46 годишен татко.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 18.02.2021 во 02.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Чаир лишиле од слобода 17-годишен малолетник од Скопје, затоа што се обидел физички да го нападне неговиот 46–годишен татко, а при обид да го спречи нападот со повреди се здобил неговиот 18-годишен брат.

Малолетникот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

РЕКЛАМА
- Реклами -