28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Тројца мажи нападнале брачен пар во Охрид-Причината за тоа било сообраќајна незгода...

Тројца мажи нападнале брачен пар во Охрид-Причината за тоа било сообраќајна незгода…

Translate (Eng):[gtranslate]

На 19,02,2021 година во 02.30 часот, по случена сообраќајна незгода на булеварот „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од И.Џ.(32), Љ.Р.(32) и Д.Р.(37), врз Ј.С.(44) и неговата сопруга Ј.С.(43), сите од Охрид, соопшти Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид.

– Против напаѓачите, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, истакна Димоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -