13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Нов скандал ја тресе Охридската Болница: Директорот Балески ја признава грешката и...

Нов скандал ја тресе Охридската Болница: Директорот Балески ја признава грешката и спремен е да си понесе одговорност.

Translate (Eng):[gtranslate]

Секретар на болницата, правник по професија, кој не бил медицинско лице, денеска се вакцинирал заедно со дел од лекарите и медицинскиот персонал во модуларната болница во Скопјe, дознава Канал 5.

Директорот на болницата Горан Балески во разговор за Канал 5 ја признава грешката и вели дека ако е потребно ќе понесе одговорност..

kanal5

РЕКЛАМА
- Реклами -