4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветВучиќ: Го заврши првиот семестар, добив три десетки и една деветка..

Вучиќ: Го заврши првиот семестар, добив три десетки и една деветка..

Српскиот претседател Александар Вучиќ преку „Инстаграм“ сподели дека го завршил првиот семестар на Високата спортска школа и дека ги положил четирите испити.

Вучиќ објави фотографија од својот индекс на социјалните мрежи.

– Како што гледате, добив три десетки и една деветка и жал ми е што не можев да се борам и за четврта десетка, зошто условот за добивање на највисоката оценка е присуствување на практичните вежби, за кои, сепак, немав време, пишува тој и додава дека не му е жал поради тоа, затоа што тоа време го искористил за да ѝ помогне на Владата што побрзо да набават вакцини за граѓаните на Србија – вели Вучиќ.

Во јули минатата година, претседателот на Србија се пофали дека се запишал во Високото спортско училиште и дека по втор пат бил студент.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...