7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Свет Вучиќ: Го заврши првиот семестар, добив три десетки и една деветка..

Вучиќ: Го заврши првиот семестар, добив три десетки и една деветка..

Translate (Eng):[gtranslate]

Српскиот претседател Александар Вучиќ преку „Инстаграм“ сподели дека го завршил првиот семестар на Високата спортска школа и дека ги положил четирите испити.

Вучиќ објави фотографија од својот индекс на социјалните мрежи.

– Како што гледате, добив три десетки и една деветка и жал ми е што не можев да се борам и за четврта десетка, зошто условот за добивање на највисоката оценка е присуствување на практичните вежби, за кои, сепак, немав време, пишува тој и додава дека не му е жал поради тоа, затоа што тоа време го искористил за да ѝ помогне на Владата што побрзо да набават вакцини за граѓаните на Србија – вели Вучиќ.

РЕКЛАМА

Во јули минатата година, претседателот на Србија се пофали дека се запишал во Високото спортско училиште и дека по втор пат бил студент.

 

- Реклами -