7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Видео - Запален автомобилот на директорот на Агенцијата за спроведување на албанскиот...

Видео – Запален автомобилот на директорот на Агенцијата за спроведување на албанскиот јазик

Translate (Eng):[gtranslate]

Изгоре службениот автомобил на директорот на Агенцијата за спроведување на законот за јазиците, Илбер Села, дознава Алсат. Според информациите, настанот се случил рано изутрината помеѓу 03:30 и 04:00 часот во скопско Визбегово.

Мотивите сè уште не се познати, а полицијата веќе изврши увид на местото на настанот.

Линк до видеото на јутјуб

РЕКЛАМА
- Реклами -