-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаМијалков: Не е мој стил да бегам, ќе ја одлежам казната ако...

Мијалков: Не е мој стил да бегам, ќе ја одлежам казната ако Апелација ја потврди пресудата- Вака изјави пред една година Сашо Мијалков за неговиот стил…

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, кој точно пред една година беше осуден на три години затворска казна во предметот „Титаник 2“, се обрати пред судот во врска со барањето на обвинителката Фатиме Фетаи, да му биде изречена мерка притвор до правосилност на пресудата.

Мијалков рече дека тврдењето дека постои опасност од бегство е шпекулација и дека не е поткрепено со докази или аргумент.

-Напротив ако се осврнеме ретроспективно на изминативе години можеме да заклучиме дека наративот на моето однесување од тој период со ниеден гест не даде индиција дека сум помислил, а камоли да планирам такво нешто. Јас во неколку наврати ја кажав филозофијата на моето размислување, со бегање проблемите не се решаваат. Стилот на моето живеење не е бегањето. Доколку Апелациониот суд потврди, тоа ќе го решам со извршување казна, никако со бегање – рече Мијалков, но после една година го сменал стилот при што побегна…. 

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...