22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Мијалков фатен во лага: Пред да влезе во Обвинителсво вработените му ја...

Мијалков фатен во лага: Пред да влезе во Обвинителсво вработените му ја измериле телесната температура…

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред да влезе во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција вечера, на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, му била измерена температура и таа не била висока.

Според протоколите за работа, на влезот се мери температура на сите, а исклучок не бил ниту Мијалков кој исчезна во неделата вечерта, а се појави вчера со објаснување дека бил во самоизолација поради температура од над 40
Целзиусови степени и сомневање дека се заразил со коронавирусот.

„А1он“ го праша Обвинителството дали на ексдиректорот Мијалков на влезот му била откриена покачена телена температура.

РЕКЛАМА

„Температурата што му била измерена на обвинетиот на влезот во зградата ги задоволувала критериумите согласно протоколите за влез во институциите“, одгворија од Обвинителството.

Извор: А1 ОН

- Реклами -