1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаПобегнал од Струшкиот затвор, па фатен бил како се шета низ Охридската...

Побегнал од Струшкиот затвор, па фатен бил како се шета низ Охридската чаршија..

Затвореник, кој во саботата избегал од Струшкиот затвор, приведен е синоќа на плоштадот во Охрид, соопшти СВР Охрид.

-На плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид, синоќа во 19 часот, приведен и од слобода е лишен А.К.(46) од Охрид, изјави портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.
Лицето, додаде тој, е спроведено во Казнено – поправната установа Затвор – Струга, од каде избегал на 20 февруари во 23 часот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...