22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Украдени пари од манастирот „Св Димитрија“

Украдени пари од манастирот „Св Димитрија“

Translate (Eng):[gtranslate]

епознат сторител ноќта меѓу 24 и 25 февруари извршил кражба во црквата во манастирот „Св. Димитрија“ во Велес.

-Во СВР Велес синоќа е пријавено дека во периодот од 16.30 часот на 24 февруари 2021 до 07.30 часот на 25 февруари 2021 непознат сторител со употреба на сила и подесен алат влегол во црквата во манастирот „Св.Димитрија“ на ул.„Д.Најдов“ во Велес и одзел пари, информира попладнево портпаролот Верољуб Додевски.

– Се преземаат мерки за расчистување на случајот,најави Додевски.

РЕКЛАМА
- Реклами -