15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Благодарение на сите добри луѓе, нема да препознаете како изгледа сега куќата...

Благодарение на сите добри луѓе, нема да препознаете како изгледа сега куќата на Атиџе.

Translate (Eng):[gtranslate]

Сузана Турунџиева во последно време минува многу време со Атиџе Муратова и станаа одлични пријателки.

Сега, таа на својот Фејсбук профил сподели прекрасна вест:

„Градежните работи во куќата на Атиџе дојдоа во финална фаза. Огромна благодарност до сите добри луѓе кои на иницијатива на Мариа Дуда и нејзиниот сопруг станаа дел од големата донаторска мисија на која спонтано се приклучивме многу луѓе (од целиот свет) со една единствена цел – да и овозможиме достоинствен живот на Атиџе и да ја направиме среќна! Ви благодариме…“, напиша Сузана Турунџиева.