15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаНогачески: Нашата Дебрца е нераскинлив дел од оваа Божја убавина..

Ногачески: Нашата Дебрца е нераскинлив дел од оваа Божја убавина..

На Бабин Срт (2241 м.н.в.), Стогово, тромеѓето меѓу Дебрца, Кичево, Центар Жупа, Дебар и Струга. Една од најнедопрените планини во Македонија, со неверојатен поглед на север до Шара, на југ до Томор (Албанија), на запад до Кораб и на исток кон Пелистер и Солунска Глава..


Ех,таа Божја хубавина
Нашата Дебрца е нераскинлив дел од таа Божја хубавина..
Напиша градоначалникот Ногачески на социјалните мрежи.
Фото: Ѓоко Зоркоски

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...