29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВо живо: Интервју со Гоце „Вегетата“

Во живо: Интервју со Гоце „Вегетата“

Интервју на кандидатот за градоначалник на Охрид, Гоце Цветковски познат како Гоце “вегета” во емисијата „Во Центар“.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...

Припадничките на АРМ рамо до рамо со своите колеги, вклучени во гаснење на пожарите

Припадници на Армијата и денеска остануваат ангажирани во гаснењето на пожарите кои беснеат во Македонија. -Рамноправно со своите колеги од вториот пешадиски баталјон, армиските припаднички...

Шпанија е на фудбалскиот трон на Европа!

Шпанија четврти пат во историјата е европски фудбалски првак откако во финалето на ЕВРО 2024 во Берлин ја победи Англија со 2-1. „Црвената фурија“ сосема...