27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Залудно ги извадија масите пред Влада: Угостителите не постигнаа договор со вицепремиерот...

Залудно ги извадија масите пред Влада: Угостителите не постигнаа договор со вицепремиерот Битиќи

Translate (Eng):[gtranslate]

Денешната двочасовна средба меѓу организаторите на свадби со вицепремиерот Битиќи и директорот на пазарен завши без успех. Во најскоро време тие ќе треба да достават нов предлог на протоколи по кој комисијата за заразни болести ќе треба да одлучува.

-Оставаме простор за уште една средба. Деновиве ќе го доставиме новиот предлог протокол и се надеваме дека комисијата ќе даде зелено светло во најскоро време да почнеме со работа, вели Марија Синадимовска Арсковска сопственик на ресторан за свадби.

Инаку oрганизаторите на свадби бараат да работат како и останатите кафани. Тие од јуни месец се целосно затворени

РЕКЛАМА
- Реклами -