Приведен Горан Стојко поранешниот командант на единицата „Лавови“ баран со потерница

На 16.12.2021 во 16:15 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги на бензинска пумпа на бул.”Србија” во Скопје го лишија од слобода Г.С. (51), роден во Струмица, а со адреса на живеење во Скопје, кој бил баран со потерница по наредба од Основен Суд-Скопје 1 вв чл.353 ст.3 од КЗ на РСМ, за казна затвор од една година.

Лицето е предадено во КПУ Затвор Скопје-Скопје за издржување на казната.“, соопштуваат од МВР.

Фронтлајн неофицијално дознава дека се работи за лицето Горан Стојков поранешниот командант на единицата „Лавови“.

Стојков претходно во случајот „Шпион“ беше осуден на 9 години затвор, а со пресуда на Апелацискиот суд казната му беше намалена на 3 години и 3 месеци затвор. Казната тогаш во целост ја отслужи.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here