23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Ленче Кукиќ: „Мене лично вирусот ми дојде како некоја пауза, да се...

Ленче Кукиќ: „Мене лично вирусот ми дојде како некоја пауза, да се одморам, да се средам, да видам кај сум.

Translate (Eng):[gtranslate]

Струмичанката Ленче Кукиќ за емисијата „Магазин“ на ТВ Сител вели дека ѝ е многу мило што во Белград на улица ја препознаваат од шоуто „Никад није касно“, каде што учествуваше, откако претходно нејзиниот сопруг Горан Кукиќ, учествуваше и беше победник на ова музичко натпреварување, а потоа и таа во 2019-та.

„На граница не познаа: О, еве ги Македонците од Никад није касно, и во Белград на улица исто така“, кажа Ленче во емисијата спомнувајќи дека нејзиот сопруг ѝ бил инспирација и таа да се пријави.

„Горан беше на нивна покана учесник, а јас немав години за да учествувам во Никад није касно. И некако така емотивно се откажав. Си реков: Еве… За мене тоа беше крај. Но, после три години се случи нешто друго. Не знам, јас се викам дека тоа е се некоја Божја работа. И да сакаш да го планираш тоа, не можеш“, раскажа Ленче.

РЕКЛАМА

„И секогаш си велев. Дали е тоа вистинскиот момент? Но, навистина бил вистинскиот момент. Сепак, јас налетав на коментари дека не сум требала да одам, но тоа во мојата глава е промоција за било каде. За мене тоа беше како лото“, додаде Ленче.

Ленче говореше и за нејзината победа во шоуто, во 2019 година, и за тоа кога со нејзините изведби го расплакувала жирито.

„Јас таа 2019 година доживеав голема радост и голема тага. Тоа гледачите преку екраните не можеа да го дознаат, бидејќи јас таа 2019 година ја изгбив мајка ми. И некако, не бев свесна дали тоа на мене ми се случува, и некако го издржав тој период на радост и на тага. Дури и сега кога ме прашуваат, како го издржа тој период, јас не знам што да кажам. Стоев таму и гледав на екранот дека јас ќе победам, веќе последните бројки, ама не знам, бидејќи баш таа недела ми беше многу тешка“, кажа Ленче и продолжи да зборува за паузата околу вирусот.

„Мене лично вирусот ми дојде како некоја пауза, да се одморам, да се средам, да видам кај сум. Ако се работеше, јас мислам дека немаше да издржам. Ама, сега веќе се наоѓам во ситуација кога го пребродив тоа и се наоѓам во ситуација каде што почнува да ми работи волјата за работа“, кажа Ленче.

- Реклами -