7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Маричиќ: За бегството на Мијалков знаевме два дена пред тоа да се...

Маричиќ: За бегството на Мијалков знаевме два дена пред тоа да се случи

Translate (Eng):[gtranslate]

За евентуалното бегство на Мијалков бев информиран во петокот вечерта, два дена пред тоа да се случи, изјави министерот за правда Бојан Маричиќ. Вели дека на неформална средба со еден обвинител добил информација за, како што вели, гласини дека поранешниот директор на УБК подготвува бегство.

„Тоа беше дури и оклалификувано како чаршиски муабет, но јас веднаш замолив да се проверат тие наоди и доколку се точни, обвинителството да преземе соодветни мерки”, истакна Маричиќ.

Потврдува дека бил првиот човек од Владата кој чул за планот на Мијалков, но дека презел се што е во негова одговорност и овластувања како министер тоа да не се случи.

РЕКЛАМА

Горан Симоновски-  Сител Телевизија

- Реклами -