26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаСвет''Некој има клетва фрлено кај нас''-Погледнете како изгледа Ана Гроздановиќ најзгодната...

”Некој има клетва фрлено кај нас”-Погледнете како изгледа Ана Гроздановиќ најзгодната српска политичарка..

Ана Гроздановиќ ја сметаат за најзгодна српска политичарка. Има 25 години и е активистка на Социјалистичката партија на Србија од Ниш.

Ана Гроздановиќ ја сметаат за најзгодна српска политичарка. Има 25 години и е активистка на Социјалистичката партија на Србија од Ниш.


Ана завршила Правен факултет во Ниш, и станала член на СПС, чиј лидер е Ивица Дачиќ, на 18-годишна возраст, така што веќе има политичко искуство.

Повеќе од 100.000 луѓе ја следат на Инстаграм, и неретко ја опсипуваат со комплименти за нејзиниот изглед.

Откако стапила на политичката сцена, Гроздановиќ ги собра симпатиите како на спрската така и на јавноста во другите земји.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...