27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Џемоли Мамудов: Зоран Заев се бори за правата на ромите како и...

Џемоли Мамудов: Зоран Заев се бори за правата на ромите како и тој самиот да е ром, а тоа ромите многу го ценат!

Translate (Eng):[gtranslate]

На Твитер се појави нов Министер за вонпартиски односи со јавноста на Република Северна Македонија и заменик-член на Пратеничката група за соработка со Парламентот на Република Србија???

Зоран Заев се бори за правата на ромите како и он самиот да е ром, а тоа ромите многу го ценат!

РЕКЛАМА
- Реклами -