20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЏемоли Мамудов: Зоран Заев се бори за правата на ромите како и...

Џемоли Мамудов: Зоран Заев се бори за правата на ромите како и тој самиот да е ром, а тоа ромите многу го ценат!

На Твитер се појави нов Министер за вонпартиски односи со јавноста на Република Северна Македонија и заменик-член на Пратеничката група за соработка со Парламентот на Република Србија???

Зоран Заев се бори за правата на ромите како и он самиот да е ром, а тоа ромите многу го ценат!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...