28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Здравје и убавина МАКЕДОНСКИОТ ЈУТЈУБЕР СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ: Имам рак на тестиси на 23...

МАКЕДОНСКИОТ ЈУТЈУБЕР СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ: Имам рак на тестиси на 23 години

Translate (Eng):[gtranslate]

Во дваесетминутно видео и со солзи во очите, македонскиот јутјубер Стефан Рашкофиќ (23) одлучи да проговори за ракот на тестиси кој му бил дијагностициран на 23 јули минатата година.

Популарниот Стефанатор вели дека тој ден нема никогаш да го заборави.

„Најлошото нешто што можете да го направите во тие моменти е да го земете телефонот и да гуглате. Веднаш во глава ти доаѓаат илјада сценарија, веднаш помислуваш на најлошото“, ја почнува својата исповед момчето кое се прослави и по серијалот „90 секунди“ каде досега гостуваа многу познати личности од различни сфери на јавниот живот.

РЕКЛАМА

Стефанатор во детали зборува за неопходната операција која морал да ја направи, за четирите циклуси на хемотерапии, но и за последиците од истите.

Погледнете го видеото

 

- Реклами -