9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗдравје и убавинаМАКЕДОНСКИОТ ЈУТЈУБЕР СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ: Имам рак на тестиси на 23...

МАКЕДОНСКИОТ ЈУТЈУБЕР СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ: Имам рак на тестиси на 23 години

Во дваесетминутно видео и со солзи во очите, македонскиот јутјубер Стефан Рашкофиќ (23) одлучи да проговори за ракот на тестиси кој му бил дијагностициран на 23 јули минатата година.

Популарниот Стефанатор вели дека тој ден нема никогаш да го заборави.

„Најлошото нешто што можете да го направите во тие моменти е да го земете телефонот и да гуглате. Веднаш во глава ти доаѓаат илјада сценарија, веднаш помислуваш на најлошото“, ја почнува својата исповед момчето кое се прослави и по серијалот „90 секунди“ каде досега гостуваа многу познати личности од различни сфери на јавниот живот.

Стефанатор во детали зборува за неопходната операција која морал да ја направи, за четирите циклуси на хемотерапии, но и за последиците од истите.

Погледнете го видеото

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...