4.4 C
Ohrid
сабота, декември 9, 2023
ПочетнаМакедонијаТурунџиева со срце како планина: Дени е предвреме родено дете кои има...

Турунџиева со срце како планина: Дени е предвреме родено дете кои има огромен талент за музика, а нејзината желба беше само да ја запознае нашата Атиџе.

Турунџиева покрај што и помогна нашата Атиџе да добие прекрасен дом, денес и приреди уште едно изненадување, со оглед на тоа што Атиџе ги сака децата, а Сузе пак е наставничка по музичко, се створи прилика Атиџе и ученичката на Сузана, Дени Жерновска која е инаку осмоодделна да се запознае со хероината.

 

– Денес, одлучив да ја исполнам нејзината желба и да им пружам можност (на дистанца) да се запознаат и заеднички да запеат, напиша на Фејсбук наставничката по музичко Сузана Турунџиева и сподели емотивни фотографии од средбата на Атиџе и Дени.

Дени е предвремено родено дете со исклучителен талент. Таа пишува песни, изработува честитки и пее во училишниот хор. И покрај физичката попреченост, оди дури и на часови по танц. Турунџиева ги информира нејзините следбеници дека со Атиџе веќе неколку дена имаат и онлајн активности, помеѓу кои и дружење со нејзините ученици.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...