23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Палат македонски пасош и се снимаат на ТикТок

(ВИДЕО) Палат македонски пасош и се снимаат на ТикТок

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалната мрежа „ТикТок“ излезе ново видео каде јасно се гледа како се пали македонски пасош објавува  Радио Лидер.

Во позадина на видеото ставена е и песната „Feeling Good“ која алудира на тоа дека сторителот се чувствува добро со палењето на пасошот.

Палењето на македонскиот пасош е казниво со закон. Имено, според член 178 ова е повреда на угледот на Република Македонија, а исто така ова може да биде казниво и според други закони.

РЕКЛАМА

- Реклами -