22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Голема полициска акција: Падна македонскиот Пабло Ескобар.

Голема полициска акција: Падна македонскиот Пабло Ескобар.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дроги, оружје и опасни материи во координација со Агенција за национална безбедност во соработка со РЦ Југ и СВР Струмица пресекоа меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога-марихуана од Република Северна Македонија за Република Грција, при што се запленети 200 килограми марихуана.

Лишени од слобода К.К. познат како ” Пабло Ескобар”, локален моќник сопственик на кафеба и С.К. негов близок роднина, кој моментално е на издржување мерка, куќен притвор за криумчарење мигранти.

Во моментот на вршењето на кривото дело се затекнати седум големи вреќи, вкупно 185 пакувања со марихуана во ПМВ Шкода Фабиа без регистарски ознаки во близина на самата гранична линија со Република Грција (атар на селото Селемли). На местото лицата дошле со два крос мотори.

РЕКЛАМА

за повеќе детали тука… Медиа.Мк

- Реклами -