29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Уште еден ТикТокер се бори за лајкови: Омер ќе ви објасне како...

Уште еден ТикТокер се бори за лајкови: Омер ќе ви објасне како не треба да се вози!!

Translate (Eng):[gtranslate]

И покрај што министерот Оливер Спасовски апелира да се внимава што се прикачува на социјалните мрежи бидеќи се појавиа доста опасни предизвици, но за младите ТикТокери тоа правило и не важи баш.

Денес на социјалните мрежи ТикТок и Твитер кружи видео како извесен Омер од Струга ”сурфа” со уште едно лице на кровот од автомобилот. Очигледно овие ТикТокери не можат да разберат за последиците од ваквото возење, па уште се фалат со нивното дело за да заработат повеќе лајкови и следачи..

Во продолжение ви ги прикажуваме видеата кои кружат на социјалната мрежа Твитер

РЕКЛАМА

- Реклами -