Тројца братучеди од с.Теарце си ги одмериле силите, подебелиот крај го извлекол полицаецот кога сакал да ги приведе.

На 05.03.2021 во 22.30 часот во с.Тераце од полициски службеници од Полициско одделение Теарце биле лишени од слобода М.М.(24), И.М.(59), М.М.(26) и Ќ.М.(51) сите од с.Теарце бидејќи по претходна расправија го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, а во врска со претходна пријава во 22,15 часот од М.М.(24) против неговиот братучед М.М.(26) при што пријавените физички нападнале и полициски службеник. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

нет прес

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here