28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Филипче: Состојбата на Мицкоски е стабилна

Филипче: Состојбата на Мицкоски е стабилна

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска рече дека е стабилна здравствената состојба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој вчера објави дека се лекува на Инфективната клиника.

„Според моето стручно мислење и според информациите што ги имам, неговата состојба е стабилна“,

одговори кусо Филипче на новинарско прашање по пристигнувањето на правата пратка вакцини „Спутник В“ на Скопскиот аеродром.

РЕКЛАМА
- Реклами -