20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаАртим Шаќири назначен за нов тренер на Шкендија

Артим Шаќири назначен за нов тренер на Шкендија

Тимот на тетовска Шкендија доби нов тренер во името на поранешниот репрезентативец на Македонија, Артим Шаќири.

Шаќири практично се враќа во тетовските „црвено-црни“ во кои беше и како играч и како тренер.

Шаќири доаѓа на тренерското место, и ќе ја води екипата до крајот на сезоната, а потоа ќе ја извршува функцијата спортски директор на екипата.

Шаќири ќе го замени Бруно Акраповиќ кој доби отказ вчера после неубедливата игра и нерешениот резултат на екипата против Борец.

По повод раскинувањето на договорот со Акраповиќ, од ФК Шкендија соопштуваат дека до именувањето на нов шеф на стручниот штаб, во својство на в.д. тренер е назначен Артим Шаќири.

За помошник е назначен Бурхан Емурлаху додека во стручниот штаб продолжуваат да бидат Метин Далип и Куштрим Абдулахи“, соопштија од Шкендија.

Шаќири како играч на Шкендија беше во сезоната 2007/2008, а потоа во 2012/2013 беше и тренер на екипата.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...