22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија 74 Годишник пренесен во тетовската болница -27 Годишна снаа го нападнала свекорот

74 Годишник пренесен во тетовската болница -27 Годишна снаа го нападнала свекорот

Translate (Eng):[gtranslate]

-Седумдесет и четиригодишен жител на тетовско село, вчеравечер околу 23 часот и 30 минути бил пренесен во тетовската Кличничка болница за укажување на лекарска помош, откако половина час пред тоа физички бил нападнат и повреден од неговата 27-годишна снаа. Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

 

Тетовската полиција бележи уште една пријава за физички напад. Вчера 46 годишник пријавил дека неговиот малолетен син бил нападнат на улица „107″ од Н.С.(19) и Р.Т.(22), двајцата од Тетово.

РЕКЛАМА
- Реклами -