17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Maкедонците со бугарски пасош можат да се вакцинираат во Бугарија

Maкедонците со бугарски пасош можат да се вакцинираат во Бугарија

Translate (Eng):[gtranslate]

Здружението Македонско-бугарско пријателство (МБП) од Скопје соопшти дека македонските граѓани кои поседуваат бугарско државјанство и имаат намера да се вакцинираат против Ковид-19 тоа можат да го сторат преку бугарската веб-страница за регистрирација.

Претседателот на здружението, Добре Митрев нагласува дека заинтересираните можат да го одберат видот на вакцината, местото и времето за вакцинирање.

За вакцинација во Бугарија потребен е негативен тест издаден од овластените здравствени установи во Република Македонија, вели Митрев.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -