Наместо да дува свеќи и да се радува на роденденот тој низ солзи ја погреба својата мајка.

Пејачот Сергеј Четковиќ поминува низ вистински пекол овие денови откако се соочува со семејна трагедија во домот.

Имено, неговата мајка Драгица Беба Четковиќ пред два дена починала како последица од коронавирусот, пренесуваат српските медиуми.

А, додека семејството поминува низ овој тежок период истото се соочува со нов шок.
Од вирусот сместени во болница се таткото на Сергеј како и неговата сопруга.

Мајката на пејачот беше погребана вчера, а покрај пејачот во тие моменти не можеше да биде ниту неговата сакана која исто така е позитивна на вирусот.

Пејачот, инаку вчера наполни 45 години, а наместо да дува свеќи и да се радува на роденденот тој низ солзи ја погреба својата мајка.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here