13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија По две агонија, безживотното тело на исчезнатиот 35-годишен Арбен Аслани од Скопје,...

По две агонија, безживотното тело на исчезнатиот 35-годишен Арбен Аслани од Скопје, пронајдено од локален жител.

Translate (Eng):[gtranslate]

По две агонија, безживотното тело на исчезнатиот 35-годишен Арбен Аслани од Скопје, беше пронајдено во водите на реката Лепенец во населбата Бардовци, општина Карпош, објави ТВ 21.

Како што изјави Бекир, таткото на починатиот, телото го пронашол еден локален жител кој веднаш ја известил полицијата. Таткото истакна дека е разочаран од институциите кои, како што уверува, не преземале мерки за да откријат кој го однел неговиот син. Пред две години безбедносните камери на раскрсниците го снимиле Арбен како се качува во еден автомобил и оттогаш му се губи секаков траг.

Погребот на Арбен ќе се изврши во недела. Таткото на Арбен вели дека конечно го пронашол и може да го погреба синот.

РЕКЛАМА
- Реклами -