4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаПо две агонија, безживотното тело на исчезнатиот 35-годишен Арбен Аслани од Скопје,...

По две агонија, безживотното тело на исчезнатиот 35-годишен Арбен Аслани од Скопје, пронајдено од локален жител.

По две агонија, безживотното тело на исчезнатиот 35-годишен Арбен Аслани од Скопје, беше пронајдено во водите на реката Лепенец во населбата Бардовци, општина Карпош, објави ТВ 21.

Како што изјави Бекир, таткото на починатиот, телото го пронашол еден локален жител кој веднаш ја известил полицијата. Таткото истакна дека е разочаран од институциите кои, како што уверува, не преземале мерки за да откријат кој го однел неговиот син. Пред две години безбедносните камери на раскрсниците го снимиле Арбен како се качува во еден автомобил и оттогаш му се губи секаков траг.

Погребот на Арбен ќе се изврши во недела. Таткото на Арбен вели дека конечно го пронашол и може да го погреба синот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...