25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија СВР Тетово поднесе кривична пријава против битолскиот Јутјубер Ритко...

СВР Тетово поднесе кривична пријава против битолскиот Јутјубер Ритко…

Translate (Eng):[gtranslate]

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 20 годишниот битолски јутјубер Ритко. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. На 20.11.2020, пријавениот, без знаење на 17-годишен малолетник, го снимал нивниот разговор, по што видеото го објавил на социјалните мрежи и на негов Youtube канал.

Ритко во телофонски разговор за Шило: Како прво на ОмеТв може да се приклучи кој сака и таа социјална мрежа е достапна за сите, како второ на никој не му пишува на чело колку години има, а мојот хумор е еднаков спрема сите без никакви закани а мојата правда ќе си ја докажам на суд.

РЕКЛАМА
- Реклами -