12.7 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Ексклузивно: Тешка сообраќајна незгода кај селото Песочан, со две амбуланти возила повредените...

Ексклузивно: Тешка сообраќајна незгода кај селото Песочан, со две амбуланти возила повредените се пренесени во болницата Св. Еразмо Охрид.

Translate (Eng):[gtranslate]

Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва после 20:30 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, на потегот помеѓу селата Песочани и Издеглавје, општина Дебрца.

Се работи за директен судар помеѓу две ПМВ возила, во кое едно од возилата за жал беше излетано во провалија..Нема достапен описНема достапен описНема достапен опис

Според првичните неофицијални информации, во незгодата се повредени две лица кои се пренесени во Специјализираната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ во Охрид.

РЕКЛАМА
- Реклами -