17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Кривична пријава за охриѓанец: Си купил мобилен телефон на рати, па си...

Кривична пријава за охриѓанец: Си купил мобилен телефон на рати, па си заминал во странство !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.С.(27) од Охрид. Тој, од Р.Р.(26) од Охрид, купил мобилен телефон Huawei по цена од 40000 денари што требало да ја исплаќа на рати и, откако му исплатил половина од сумата заминал во странство и не одговарал на упатените телефонски повици.

РЕКЛАМА
- Реклами -