26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Освен што бугарско знаме беше а не беше во спотот, Васил има...

Освен што бугарско знаме беше а не беше во спотот, Васил има и бугарски пасош.

Translate (Eng):[gtranslate]

Васил Гарванлиев има бугарски пасош. Македонскиот претставник на Евросонг во интервју се фали дека поседува бугарски пасош. На прашањето на водителот од каде бугарски пасош тој започнува приказна за неговата баба, но приказната не завршува. Што со неговата баба останува нејасно, но она што Васил јасно го кажува е дека Струмица е блиску до Бугарија.

– Далечен роднина на мојата баба е роден…Струмица е блиску до границата со Бугарија, јас сум од тој крај на државата, и затоа.

11:21 на видеото кажува дека има бугарски пасош

РЕКЛАМА
- Реклами -