7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаСкопјанка тврди дека пет пати „паѓа“ на возачки испит бидејќи не давала...

Скопјанка тврди дека пет пати „паѓа“ на возачки испит бидејќи не давала мито (ВИДЕО)

По обвинувањата за мито и бројните неправилности при добивањето возачки дозволи со давање мито и други кандидати се обратија во Алсат за да пријават слични проблеми. Една од кандидатките која по професија е правник, излезе отворено и стана гласот на сите кандидати, кои како што вели, биле злоупотребени од системот. Таа одбила да стане жртва на корупција за да добие дозвола за Б категорија и затоа таа тврди дека по 5-ти пат намерно бил бутнувана од страна на комисијата на Центарот за испити во Скопје.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...