24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Скопјанка тврди дека пет пати „паѓа“ на возачки испит бидејќи не давала...

Скопјанка тврди дека пет пати „паѓа“ на возачки испит бидејќи не давала мито (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

По обвинувањата за мито и бројните неправилности при добивањето возачки дозволи со давање мито и други кандидати се обратија во Алсат за да пријават слични проблеми. Една од кандидатките која по професија е правник, излезе отворено и стана гласот на сите кандидати, кои како што вели, биле злоупотребени од системот. Таа одбила да стане жртва на корупција за да добие дозвола за Б категорија и затоа таа тврди дека по 5-ти пат намерно бил бутнувана од страна на комисијата на Центарот за испити во Скопје.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -