7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Според НАТО стандардите секој војник ќе се тестира дали познава доволно англиски...

Според НАТО стандардите секој војник ќе се тестира дали познава доволно англиски јазик. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Познавање на англиски јазик ќе биде задолжителен јазик за припадниците во Армијата и одбраната според НАТО стандардите, а во наредниот период ќе се тестираат припадниците во училници во касарната и во Штип…

РЕКЛАМА
- Реклами -