20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаГостивар во кафеана - И прекипило па го скршила мажот и од...

Гостивар во кафеана – И прекипило па го скршила мажот и од ќотек со шлаканици, боксови , чаши пред сите гости

Министерството за внатрешни работи завчера во полицискиот билтен информираше дека маж пријавил дека бил физички нападнат од неговата сопруга во угостителски објект.

Жената на педесет и деветгодишна возраст го натепала сопругот додека попладнето околу 15 часот седел на една од масите во угостителскиот објект „Кај Нешо“ кој се наоѓа на улицата „Мара Угринова“ во Гостивар, пишува „Плусинфо“.

Во еден момент, во кафеаната влегла жената, се упатила на масата каде што седел нејзиниот маж, зела една од чашите за ракија од масата и почнала да го удира по глава.

Потоа зела една од чашите за вода и со неа повторно сакала да го удри, но не успеала бидејќи сопругот ја фатил за рака. Тогаш лутата жена зела стол и го удрила мажот во подлактицата при што му нанела видливи повреди. Потоа со двете раце со шлаканици и со боксови почнала да го удира по лицето и по главата и му нанела видливи повреди.

Жената е приведена и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе има кривична пријава. Мотивот за ова насилство полицијата не го откри.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...